Szkolenia żeglarskie
Żeglarski trening regatowy
Żeglarski trening regatowy dla amatorów
Żeglarskie kursy doszkalające na Mazurach
Nauka latania po lodzie na bojerze (DN)
Morskie rejsy szkoleniowe
Zapraszamy na profesjonalne szkolenia żeglarskie
zarówno młodzież jak i dorosłych.

Nasza oferta skierowana jest nie tylko do osób wyczynowo uprawiających żeglarstwo regatowe, ale także do amatorów. Jako nieliczni w kraju proponujemy naukę żeglarstwa lodowego na bojerach (DN). Mimo, że jest to sport elitarny i mało znany potrafi, jak żaden inny, dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Żeglarski trening regatowy   
     

      Oferta treningu regatowego skierowana jest dla młodzieży w wieku od 12 do 17 lat i dotyczy żeglowania na jachtach klasy Optimist oraz Laser 4.7 Istnieje możliwość organizacji treningów, zgrupowań oraz wyjazdów na regaty żeglarskie na terenie całego kraju zarówno dla zawodników indywidualnych, jak i zorganizowanych grup regatowych. Udzielamy również wszelkiego rodzaju konsultacji dotyczących organizacji żeglarstwa regatowego.

Więcej zdjęć z żeglarstwa regatowego znajdziesz w zakładce " Galeria "

 

Żeglarski trening regatowy dla amatorów   
     

     W związku z tym, że regaty amatorskie cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem oferujemy szkolenia regatowe dla dorosłych na jachtach klasy „Omega”. Program szkolenia zawiera m.in. technikę szybkiego żeglowania, naukę startów, okrążania znaków oraz podstawy taktyki i przepisów regatowych. Prowadzimy zajęcia indywidualne jak i grupowe. Miejscem przeprowadzania szkoleń jest zalew Cedzyna k/Kielc.

Więcej zdjęć z żeglarstwa regatowego znajdziesz w zakładce " Galeria "

 

Żeglarskie kursy doszkalające   
     

     Aby prowadzić bezpiecznie jacht na dużych akwenach potrzebne jest żeglarskie doświadczenie i opływanie. Wychodząc na przeciw potrzebom „świeżo upieczonych” posiadaczy patentów żeglarskich oferujemy kursy doszkalające. Organizujemy je na Mazurach, na dużych jachtach 8-osobowych typu Antila 24. Szkolenie trwa 4-dni od czwartku do niedzieli. Żeglujemy od rana do wieczora ćwicząc intensywnie wszystkie manewry zarówno na żaglach jak i na silniku.

 

Nauka latania po lodzie na bojerze (DN)   
     

       Zimą, gdy lód zetnie jeziora, zapraszamy na naukę latania na bojerach DN. Szkolenia prowadzone są w weekendy na akwenach województwa świętokrzyskiego. Terminy zajęć związane są z bezpieczeństwem uprawiania tego sportu i zależą od grubości pokrywy lodowej. Oferta skierowana jest do osób mających co najmniej podstawowe wiadomości z zakresu żeglarstwa. Wszystkich szukających niezapomnianych wrażeń zapraszamy na latanie po lodzie na bojerach. Gwarantujemy niezapomnianą lodową przygodę.

Więcej zdjęć oraz film z żeglarstwa lodowego znajdziesz w zakładce " Galeria "

 

Morskie rejsy szkoleniowe   
     

      Nasza Akademia Żeglarska “Strefa Wiatru” współpracuje z firmą “Bryg”, która specjalizuje się m.in. w organizacji morskich rejsów szkoleniowo-turystycznych.

     Rejsy morskie po Chorwacji, Grecji, Karaibach czy Bałtyku są dostępne w tej chwili dla każdego. Wakacje na jachcie przestały być elitarnym sposobem na spędzanie czasu. Możliwość zwiedzania świata z pokładu jachtu może mieć każdy i to dosłownie. Dzisiaj wakacje pod żaglami stały się bardzo popularne właśnie dlatego, że nigdy nie są nudne a zawsze pełne atrakcji, wrażeń i przygód. Możemy poczuć w sobie zew wilka morskiego, podróżnika i zdobywcy lub bez przeszkód wypoczywać, poświęcać się przyjemnościom i spędzać wakacje tak jak chcemy. Rejsy te, odbywają się bez względu na ilość uczestników. Klientami firmy “Bryg” są zarówno grupy jak i osoby indywidualne i nie koniecznie z doświadczeniem żeglarskim. “Bryg” zapewnia nie tylko wspaniały i pełen wrażeń wypoczynek, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Zatrudnia wyłącznie doświadczonych skipperów, i rejsy prowadzi na sprawdzonych i bezpiecznych jachtach przystosowanych do żeglugi morskiej.
 
Szczegóły na stronie www.Bryg.pl 

     

 

|   Obozy i rejsy żeglarskie dla młodzieży   |   Szkolenia żeglarskie   |  Organizacja regat   |   Dokumenty   |   Galeria   |   O nas   |   Kontakt   |   

Akademia Żeglarska "Strefa Wiatru" - Organizujemy wakacyjne mazurskie wędrowne obozy żeglarskie dla młodzieży. Prowadzimy rejsy, obozy, szkolenia żeglarskie zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Oferujemy na Cedzynie k/Kielc zajęcia z żeglarstwa lodowego - bojery DN. stat4u