O nas  
Akademia Żeglarska "Strefa Wiatru" (Software&Sailing - Janusz Kasiak) została założona i jest prowadzona przez instruktora żeglarstwa PZŻ: Janusza Kasiaka.
Specjalizacją firmy są wszelkiego rodzaju imprezy żeglarskie (obozy żeglarskie, kolonie żeglarskie, rejsy młodzieżowe, rejsy rodzinne, regaty żeglarskie), imprezy integracyjne, oraz szeroko pojęty aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży, dorosłych i rodzin.
Akademia Żeglarska  „Strefa Wiatru” (Software&Sailing - Janusz Kasiak) wpisana jest do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych Województwa Świętokrzyskiego pod numerem 117/15 , oraz posiada  gwarancję ubezpieczeniową AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. Gwarancja spełnia wymogi ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2004 r. nr 223, poz. 2268 z późn. zm.)  beneficjantem gwarancji jest Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.
 
   
Janusz Kasiak    (informatyk programista)
uprawnienia: - Jachtowy sternik morski
- Starszy sternik motorowodny
- Instruktor PZŻ
- Instruktor Sportu spec. żeglarstwo (AWF - Kraków)
- Sędzia żeglarstwa II klasy
pełnione funkcje: - Trener Koordynator Kadry Żeglarskiej woj. Świętokrzyskiego
  - Trener żeglarstwa regatowego w klubie UKS "Zalew Kielce"
- Członek Okręgowej Komisji Sędziowskiej ŚOZŻ

       Zaczynał żeglować w czasach kiedy jachty były drewniane, a żeglarze ze "stali". Od dziecka trenował żeglarstwo regatowe w klubie YC „Chalkos” Lubin przechodząc kolejno od klasy Optymist do klasy 470. Po zakończeniu kariery regatowej rozpoczął trwającą do dzisiaj żeglarską działalność szkoleniową. Uprawiał, a także zajmował się propagowaniem windsurfingu. Przez 10 lat był twórcą i organizatorem największych w Polsce amatorskich regat windsurfingowych. Od roku 2005 angażuje się w działalność klubu regatowego UKS Zalew Kielce i trenuje kadrę żeglarską województwa świętokrzyskiego. Jego wychowankowie odnosili sukcesy w regatach krajowych wszystkich szczebli, zdobywając medale w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz Pucharze Polski. Powoływani byli do kadry PSKO oraz Kadry Narodowej Polski w żeglarstwie.

       Żeglarstwem szkoleniowo-turystycznym zajmuje się od ponad 20 lat szkoląc młodzież i dorosłych oraz organizując obozy i rejsy po Mazurach. Aktywnie uczestniczy w różnego typu regatach żeglarskich zarówno w roli sędziego jak i zawodnika startując na jachcie klasy „Korsarz”. Hobby: windsurfing, narciarstwo, szanty, łucznictwo tradycyjne.

 
   
 
Rajmund Stasiewicz    (akademicki wykładowca matematyki)
uprawnienia: - Jachtowy sternik morski
- Sternik motorowodny
- Ratownik WOPR

      Z żeglarstwem zetknął się po raz pierwszy wiele lat temu. Posiada bogate doświadczenie żeglarskie zdobyte podczas rejsów morskich i śródlądowych. Żegluje zarówno w dużych grupach jak i kameralnie, prowadzi i organizuje rejsy żeglarskie. Pasjonat windsurfingu (wielokrotnie sędziował ogólnopolskie regaty windsurfingowe). Z wykształcenia i z zawodu akademicki nauczyciel matematyki. Popularyzator tej dziedziny nauki - współzałożyciel Centrum Popularyzacji Matematyki "Signum". Prywatnie fascynują go gry logiczne, łamigłówki itp. Interesuje się: narciarstwem, jeździectwem, nurkowaniem, fotografią. Dużo podróżuje (odwiedził prawie wszystkie kontynenty świata).

   
 
Piotr Urzędowski    (trener żeglarstwa, muzyk)
uprawnienia: - Jachtowy sternik morski
- Trener żeglarstwa II klasy
- Sędzia żeglarstwa II klasy
- Sternik motorowodny
- Wychowawca kolonijny
- Instruktor narciarstwa

       Jego dwie największe pasje to żeglarstwo i muzyka. Żegluje od ponad 20 lat. Na co dzień szkoli młodzież w regatowym klubie żeglarskim "Wiaterni" w Nowym Targu. Wychowankowie Piotra zdobywali tytuły Mistrza Polski w klasie Optimist. Oprócz działalności regatowej, wiele czasu spędził na Mazurach prowadząc rejsy zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych. Jest autorem wielu piosenek, które chętnie śpiewa akompaniując sobie na gitarze.  

   
 
Łukasz Domański    (informatyk)
uprawnienia: - Jachtowy sternik morski
- Młodszy instruktor PZŻ
- Motorowodny sternik morski
- Uprawnienia SRC
- Wychowawca kolonijny

       Żegluje od wielu lat, pasjonat zarówno żeglarstwa morskiego jak i śródlądowego. Zna smak ciepłych południowych mórz jaki i kaprysy grudniowego Bałtyku. Zapalony instruktor żeglarstwa, wyciska siódme poty ze swoich kursantów, co przynosi porządane efekty. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na naszych mazurskich rejsach. Łukasz jest właścicielem jachtu regatowego klasy „Korsarz”, na którym startuje co roku w regatach zaliczanych do Pucharu Polski.

   
 
Zbigniew Kubicki    (artysta rzeźbiarz)
uprawnienia: - Jachtowy sternik morski
- Sternik motorowodny
- Szkutnik jachtowy

       Znany żeglarz w środowisku kieleckim, zbudował ponad 10 jachtów żaglowych, m.in Vis4.5, Vis5.5. Mazury "zna jak własną kieszeń", a żegluje po nich od kilkudziesięciu lat. Jego wielką pasją jest rzeźbiarstwo. Na naszych rejsach wprowadza młodzież nie tylko w tajniki sztuki żeglowania, ale także sztuki rzeźbiarstwa w drewnie. Pod czujnym okiem Zbyszka młodzież wykorzystując narzędzia do obróbki drewna (dłuta, piły, siekiery) może wykonać własną rzeźbę w drewnie albo rozpalić ognisko z mokrego drewna bez użycia rozpałki lub też rozpołowić drewniany bal wykorzystując do tego celu tradycyjną metodę wbijania klinów.

 
   
 
Marcin Klikowicz    (informatyk)
uprawnienia: - Sternik morski
- Starszy sternik motorowodny
- Młodszy instruktor PZŻ
- Sędzia żeglarstwa II klasy

      Z żeglarstwem związany od 19 lat, zarówno tym turystycznym jak i regatowym. Prowadził wiele rejsów morskich po Adriatyku i śródlądowych po Mazurach. Jako młodszy instruktor PZŻ szkoli młodzież oraz dorosłych na kursach żeglarskich. Interesuje się szkutnictwem oraz elektroniką. Pomysłodawca magnetycznych modeli żaglówek wykorzystywanych jako pomoc dydaktyczna dla zawodników, trenerów oraz sędziów żeglarstwa www.MagnetyczneZaglowki.pl

   
 
Hubert Kasiak    
uprawnienia: - Żeglarz jachtowy
- Sternik motorowodny
- Młodszy ratownik WOPR

       Zaczął żeglować w wieku 8 lat w klubie UKS “Zalew Kielce". Po 6 latach treningów Hubert dostał powołanie do Kadry Narodowego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Kolejne lata to już żegluga na większym jachcie klasy "Laser 4.7". W 2014r zdobył tytuł Mistrza Polski i reprezentował nasz kraj jako członek Kadry Narodowej na Żeglarskich Mistrzostwach Europy w Norwegii. Po zakończeniu swojej przygody z żeglarstwem regatowym, Hubert zaczął żeglować turystycznie po Mazurach, grać w siatkówkę, a obecnie swój wolny czas poświęca na rozwijaniu się w branży muzycznej i graniu muzyki elektronicznej w klubach. Zainteresowania: narty, piłka siatkowa, gra na gitarze oraz perkusji.

 
   
 
Sławomir Berczyński    (elektronik, mechanik, konstruktor)
uprawnienia: - Sternik jachtowy
- Sternik motorowodny
- Sternik lodowy

      Posiada ogromne doświadczenie żeglarskie. Był członkiem Kadry Narodowej Polski w żeglarstwie w klasie: Cadet, Ok-Dinghy oraz Finn. Szkolił młodzież w klubie regatowym UKS "Zalew Kielce". Ma za sobą wiele rejsów po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Jego wielką pasją są bojery. Z zamiłowania jest szkutnikiem, zbudował 5 bojerów i dwa jachty kabinowe. W naszej Akademii prowadzi zajęcia z żeglarstwa lodowego.

 

 

 

|   Obozy i rejsy żeglarskie dla młodzieży   |   Szkolenia żeglarskie   |  Organizacja regat   |   Dokumenty   |   Galeria   |   O nas   |   Kontakt   |   

 Akademia żeglarska "Strefa Wiatru" - Posiadamy bardzo duże doświadczenie w organizacji: obozów żeglarskich dla młodzieży, rejsów, szkoleń, oraz regat żeglarskich. Prowadzimy: rejsy, obozy wędrowne po Mazurach, organizujemy szkolenia z żeglarstwa lodowego na bojerach DN na Cedzynie k/Kielc. stat4u